Βοήθεια για ρυθμίσεις σε TMC PU206 6.7KW

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172203 από kourosava
Γεια και χαρά σε όλους!
Πρόσφατα αγόρασα την σόμπα πέλλετ TMC PU206 6.7KW από γνωστό πολυκατάστημα των Αθηνών. Την έβαλα στη πριζα και την άναψα ακολουθώντας τις οδηγίες όσο πιο πιστά μπορούσα (το manual είναι άστα να πάνε)... και μετά κόπων και βασάνων κατάφερα να την θέσω σε λειτουργία.

Στο manual είδα οτι υπάρχει ρύθμιση για τύπο πέλλετ, για την καμινάδα κ.λ.π. και δεν ξέρω πως ακριβώς να την ρυθμίσω. Κάποιος μου είπε να ρυθμίσω ροή αέρα και κάτι τέτοια, αλλά τέτοια ρύθμιση δεν υπάρχει.
Μετά από 1 ημέρα μαύρισε το τζάμι, μέσα μάζεψε αρκετή στάχτη και πετάει σπίθες...
Τι με συβλουλέυετε να κάνω; Σίγουρα θα μου πείτε να φωνάξω τεχνικό :)

(Βρίσκομαι στο Μουζάκι Καρδίτσας! Άν κάποιος κάποια είναι εδώ κοντά και μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ... με το αζημίωτο φυσικά)

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων, Σάκης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172205 από thanos adam
Καλησπέρα μια φωτογραφία της σομπας κ του πάνελ θα βοηθούσε πολύ για να σε βοηθήσει κάποιος
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kourosava

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172210 από kourosava
Απαντήθηκε από kourosava στο θέμα Βοήθεια για ρυθμίσεις σε TMC PU206 6.7KW
Επισυνάπτω φωτογραφίες
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172213 από thanos adam
Μετά από μια μέρα καύσης λογικό είναι να μαύρισε το τζάμι αντίστοιχα και στάχτη, αν δουλεύει σωστά και σε ζεσταίνει μην σκαλίζει δουλειές, οι λειτουργίες του αέρα κλπ βρίσκονται σε υπομενου για τεχνικούς, εδώ θεωρώ ότι όλοι βοηθούν χωρίς αμοιβές

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172214 από kourosava
Απαντήθηκε από kourosava στο θέμα Βοήθεια για ρυθμίσεις σε TMC PU206 6.7KW
Δουλεύει μια χαρά. Οσο για το υπομενου δεν εχω καμια διαθεση να το σκαλιξω γιατι ειμαι σιγουρος οτι μονο προβληματα θα δημιουργήσω. Ισως ομως, με την ρυθμιση που εχει για τον τύπο του πελλετ και για τον τυπο καμιαναδας, μπορεσω να βελτιωσω την αποδοση..... Δεν ξερω αν παιζουν ρολο αυτες οι ρυθμισεις.. εσεις θα μου πείτε
Οταν μπαίνω σε αυτες τις 2 ρυθμίσεις εχει επιλογη αριθμων: -1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Στο manual λεει οτι αυτες οι 2 ρυθμισεις "προορίζονται για τον εγκαταστάτη για να κάνει βαθμονόμηση της καύσης"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172215 από thanos adam
Στο ασύρματο πληκτρολόγιο το 4 σίγουρα σου ανεβάζει τον εξωτερικό ανεμιστήρα χώρου ανεξάρτητα σε πιο πρόγραμμα την έχεις,

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ