Πελλετ απο αποβλητα ή ακαταλληλα

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128403 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Πελλετ απο αποβλητα ή ακαταλληλα

theoilia έγραψε:

Kardas έγραψε: επιασαν ακατάλληλα υλικά που θα έφτιαχναν πελλετ.το ειπε η τηλεόραση πριν 'κανα μηνά.
Η σομπα πελλετ είναι επικίνδυνη?


Το ψυγείο μας που έχει μέσα ακατάλληλα τρόφημα,όπως αλλαντικά από κρέας αλόγου, είναι πιο επικίνδυνο.Αλλά βλέπεις δεν είπε τίποτα για αυτό η τηλεόραση :whistle:

Ας μη γινόμαστε υπερβολικοί.
Το κρέας αλόγου ΔΕΝ είναι επικίνδυνο.
Το γεγονός ότι πωλούνταν σαν βοδινό αντίκειται όμως στην ανάγκη του καταναλωτή να ξέρει τι τρώει
Και όποιος έχει έστω και ένα γραμμάριο από τρόφιμο που γνωρίζει ότι είναι επικίνδυνο έχει (ηθική έστω) υποχρέωση να πληροφορήσει τις αρχές για να δεσμεύσουν όποια άλλη ποσότητα υπάρχει στην αγορά.
Εαν μάλιστα προβεί σε καταγγελία και ΔΕΝ κινηθούν οι αρχές τότε οι ασυνέπειά τους θα έχει κακουργηματικού χαρακτήρα αμέλεια.
Εάν πάλι συζητάμε για τα όσα κατά καιρούς μας πιπιλάνε ότι το τάδε είναι επικίνδυνο και το δείνα προκαλεί καρκίνο τότε ξαναγυρνάω στην αρχική μου πρόταση
"Ας μην γινόμαστε υπερβολικοί"


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128408 από xtrem75
Απαντήθηκε από xtrem75 στο θέμα Πελλετ απο αποβλητα ή ακαταλληλα
παιδια ακουσα κ εγω πος στην ελληνηκη, αγορα παρτιδα απο ουκρανια, μαλιστα ανερχεται στουσ 500τονουσ.
με πιρινικο περιεχομενο.το ειδα στον αλφα,προχτες.μαλιστα μιλισε κ γνωστος εμποροσ,πελλετ.για το θεμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128417 από fritakos
Απαντήθηκε από fritakos στο θέμα Πελλετ απο αποβλητα ή ακαταλληλα
Παιδιά ένας φίλος έβαλε πελετ από Ουκρανία και με ένα σακί πέρασε 10 μέρες!!!! ο λέβητας εφεγγε στο σκοτάδι!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Μην πιστεύουμε τόσο εύκολα ότι μας σερβίρουν οι δημοσιογραφοι. το θέμα με την αιθαλομίχλη κλπ πουλάει και οι δημοσιογραφοι γίνονται γραφικοί πολλές φορές.
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by PRIMUS 45.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": scouter

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128420 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Πελλετ απο αποβλητα ή ακαταλληλα

Gdevil έγραψε: Ας μη γινόμαστε υπερβολικοί.Το κρέας αλόγου ΔΕΝ είναι επικίνδυνο.

Συμφωνώ απολυτά.. πιστεύω ομως οτι η ολη κομπίνα σίγουρα θα εγινε η θα ειχε και ποσότητες ακατάλληλου κρέατος απο αλογα που πιθανόν να τρέχανε και σε ιπποδρόμους γεμάτα ντοπες και δεν ξερω και εγω τι άλλο.. Εδω δεν μας το λέγανε οτι ηταν κρεας αλόγου, Σκεψου να μας λέγανε οτι ηταν και ακατάλληλο..

fritakos έγραψε: ........Μην πιστευουμε τοσο ευκολα οτι μας σερβιρουν οι δημοσιογραφοι. το θεμα με την αιθαλομιχλη κλπ πουλαει κια οι δημοσιογραφοι γινονται γραφικοι πολλες φορες.


Ετσι είναι φιλε Γεράσιμε (κατάλαβες ποιος ειμαι είχαμε συναντηθεί για το πελλετ). Εγω προσωπικά πιστεύω οτι οι δημοσιογράφοι παρακινούνται απο τους πολίτικους με σκοπο να γυρίσουν τις μαζες του πληθυσμού στην κατανάλωση πετρελαίου. Τυχαίο ειναι που πέρυσι σε δελτίο ειδήσεων μεγάλου καναλιού προέβαλαν και καλα μια μελέτη η οποία έλεγε οτι το πετρέλαιο συμφέρει πιο πολύ απο τους άλλους εναλλακτικούς τροπους θέρμανσης...


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128426 από xtrem75
Απαντήθηκε από xtrem75 στο θέμα Πελλετ απο αποβλητα ή ακαταλληλα
Το θέμα που είχε το κανάλι ήταν πως το πετρέλαιο είναι πανακριβο.κ τα έριχνε στους πολιτικούς κ μι.
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128428 από nikolas
Απαντήθηκε από nikolas στο θέμα Πελλετ απο αποβλητα ή ακαταλληλα
Πολλά θα ακούσουμε όσο είναι φτηνό το πελλετ και τώρα που πουλιέται 3,12 τα 15 κιλά ποιος τους ακούει Έχω κάψει φέτος χωρίς υπερβολές 16 διαφορετικά πελλετ (σακούλες διαφορετικές ) με κανένα δεν είχα πρόβλημα εάν εξαιρέσεις της ψιλοδιαφορες στην ρύθμιση για κάτι καλύτερο, εάν έχεις αρχείο για τρία διαφορετικά πελλετ καις τα πάντα απροβλημάτιστα και αυτοί που λένε ότι θα χαλάσει η σόμπα δεν έχουν ανάψει καν σόμπα. Η δικιά μου σόμπα λειτουργεί τρία χρόνια χωρίς να την κάνω σέρβις εάν εξαιρέσεις το τυπικό καθάρισμα κάθε τρεις μέρες για δέκα λεπτά. Η λέξη
απόβλητα είναι πολύ της μόδας και πουλάει. Ένα φορτηγό είναι 5 σόμπες πελλετ στα καυσαέρια.
Μήπως ξέρη να μας πει κάποιος κάθε εκκίνηση ενός βαποριού και ενός αεροπλάνου πόσες εκατοντάδες σόμπες πελλετ είναι?
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Nasikas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ