Πελλετ απο αποβλητα ή ακαταλληλα

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128470 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Πελλετ απο αποβλητα ή ακαταλληλα

nikolas έγραψε: Πολλά θα ακούσουμε όσο είναι φτηνό το πελλετ και τώρα που πουλιέται 3,12 τα 15 κιλά ποιος τους ακούει Έχω κάψει φέτος χωρίς υπερβολές 16 διαφορετικά πελλετ (σακούλες διαφορετικές ) με κανένα δεν είχα πρόβλημα εάν εξαιρέσεις της ψιλοδιαφορες στην ρύθμιση για κάτι καλύτερο, εάν έχεις αρχείο για τρία διαφορετικά πελλετ καις τα πάντα απροβλημάτιστα και αυτοί που λένε ότι θα χαλάσει η σόμπα δεν έχουν ανάψει καν σόμπα. Η δικιά μου σόμπα λειτουργεί τρία χρόνια χωρίς να την κάνω σέρβις εάν εξαιρέσεις το τυπικό καθάρισμα κάθε τρεις μέρες για δέκα λεπτά. Η λέξη
απόβλητα είναι πολύ της μόδας και πουλάει. Ένα φορτηγό είναι 5 σόμπες πελλετ στα καυσαέρια.
Μήπως ξέρη να μας πει κάποιος κάθε εκκίνηση ενός βαποριού και ενός αεροπλάνου πόσες εκατοντάδες σόμπες πελλετ είναι? :woohoo:

Που ήσουν κρυμένος Νικολας ?

1. Την υπογραμισμενη ατακα, σου την κλέβω και θα την χρησιμοποιήσω το πρωι που θα μιλήσω σε ραδιοφωνο.
2. Σχετικα με τα άλλα: Δικες μου σκέψεις διάβασες ??....? -Χθες περασα απο το σπιτι του mixalis.gr για να δουμε τα προβληματα στην σόμπα και...μηπως παρω λίγη αυρα απο την ....φαρδοκολια του... Παραπονιοταν για το πελλετ που κέρδισε. Στην δικη μου σόμπα, με ρυθμισεις καιει μια χαρα. Θα του παω 20 σακια και θα παρω 21 δικα του :)

3. Η εκπομπη www.alphatv.gr/shows/informative/360moir...ires-horis-thermansi


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128481 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Πελλετ απο αποβλητα ή ακαταλληλα

nikolas έγραψε: ...Μήπως ξέρη να μας πει κάποιος κάθε εκκίνηση ενός βαποριού και ενός αεροπλάνου πόσες εκατοντάδες σόμπες πελλετ είναι?

Και αν στο πεί κάποιος, βάλτου να σου υπολογίσει και ένα ατύχημα, μία πετρελαιοκηλίδα πόσα εκατομύρια σόμπες πέλλετ είναι...

Αντί να βγεί καμμία διαφήμιση σε κάποιο ελληνικό νησί που να λέει πχ "OIL FREE PARADISE" εμείς εκεί... πετρέλαιο.. γιατί έτσι μας καθοδηγούνε και όχι γιατί έτσι μας αρέσει...


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Gdevil.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128493 από γιαννης-δραμα
Παιδια αυτο με το ραδιενεργο πελλετ απο την Ουκρανια κυκλοφορει εδω και τρια χρονια στην Ιταλια και πλεον το αντιμετωπιζουν ως ανεκδοτο :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128494 από fritakos
Απαντήθηκε από fritakos στο θέμα Πελλετ απο αποβλητα ή ακαταλληλα

fritakos έγραψε: ........Μην πιστευουμε τοσο ευκολα οτι μας σερβιρουν οι δημοσιογραφοι. το θεμα με την αιθαλομιχλη κλπ πουλαει κια οι δημοσιογραφοι γινονται γραφικοι πολλες φορες.


Ετσι είναι φιλε Γεράσιμε (κατάλαβες ποιος ειμαι είχαμε συναντηθεί για το πελλετ). Εγω προσωπικά πιστεύω οτι οι δημοσιογράφοι παρακινούνται απο τους πολίτικους με σκοπο να γυρίσουν τις μαζες του πληθυσμού στην κατανάλωση πετρελαίου. Τυχαίο ειναι που πέρυσι σε δελτίο ειδήσεων μεγάλου καναλιού προέβαλαν και καλα μια μελέτη η οποία έλεγε οτι το πετρέλαιο συμφέρει πιο πολύ απο τους άλλους εναλλακτικούς τροπους θέρμανσης...[/quote]

Φυσικά και σε θυμάμαι φίλε B) τελικά βουλευτικές με το creta ;
Σχετικά με τα παραπάνω ΣΥΜΦΩΝΩ απόλυτα !!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": electron

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128498 από nikolas
Απαντήθηκε από nikolas στο θέμα Πελλετ απο αποβλητα ή ακαταλληλα

γιαννης-δραμα έγραψε: Παιδια αυτο με το ραδιενεργο πελλετ απο την Ουκρανια κυκλοφορει εδω και τρια χρονια στην Ιταλια και πλεον το αντιμετωπιζουν ως ανεκδοτο :P


Ναι γιαννης – δραμα πριν 2 χρόνια είχα πάει μαζί με το αφεντικό μου στην έκθεση της ιταλιας στην Βερονα και σε όλους τους διαδρόμους άκουγες ότι και εκεί μίλησαν στην τηλεόραση για το πελλετ της Ουγγαριας που ήταν ποτισμένο με ραδιενέργεια αλλά κανένας δεν το έχει δει. Τελικά μήπως πρέπει να κλείσουν όλα τα εργοστάσια παραγωγής ηλεκτρικού ρεύματος με πυρηνική ενέργεια και μαζούτ και να παράγουμε ρεύμα από βιομάζα ώστε και να μην μολύνεται και το πελλετ? Με της Μ@@@κιες που λένε έχουμε στο εργαστήριο μετρητή ραδιενέργειας για καίσιο και μετράμε ότι πελλετ βρούμε και ακόμα τίποτα, έχουμε γίνει χρυσοθήρες. Ωραίο το carfur πήρα 46 τσουβαλάκια με 3.12 ( και το μέτρησα για καίσιο είναι καθαρό). :P
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128499 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Πελλετ απο αποβλητα ή ακαταλληλα
Ας κλειδωθεί το θέμα. Μπαίνουν άσχετοι και διαβάζουν και από μία φράση πιάνονται! Έλεος. Μανία με το πέλλετ τους έχει πιάσει όλους...Τόσα χρόνια που καίγαμαι γ ποιότητας πετρέλαιο δεν παραπονέθηκε κανένας...
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ