Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148482 από ΝΧΟΝΤΖ
Απαντήθηκε από ΝΧΟΝΤΖ στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Johnpropoman έγραψε: Καλημέρα σε όλους!!! :)
Την Δευτέρα με πήραν τηλέφωνο απο την Alfa Wood και μου "έδωσαν" νέα προσφορά για το Πράσινοτο Α2 (ΟΧΙ το Μπλέπου αγόρασαν μερικοί με 230Ευρώ/Τόνο)στην ίδια τιμή του καλοκαιριού, δηλαδή 240Ευρώ/Τόνος ή 252Ευρώ η παλέτα με 70 τσουβαλάκια των 15Kg χωρίς χρέωση μεταφοράς!
Έτσι και εγώ πήγα στο Praktiker και πήρα το ίδιο, το Πράσινοτο Α2 και τιμή 232Ευρώ/Τόνος ή 244.31Ευρώ η παλέτα με 70 τσουβαλάκια των 15Kg.
Η τιμή αυτή ισχύει έως και την 31/12/2015 χωρίς χρέωση μεταφοράς και έως και 24 άτοκες δόσεις!


Kαι εγώ σε praktiker καταλήγω , αφού έχει και την μεταφορά δωρεάν!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148486 από Δημήτρης Κατσούνης

georgemp2 έγραψε:

Johnpropoman έγραψε: Καλημέρα σε όλους!!! :)
Την Δευτέρα με πήραν τηλέφωνο απο την Alfa Wood και μου "έδωσαν" νέα προσφορά για το Πράσινοτο Α2 (ΟΧΙ το Μπλέπου αγόρασαν μερικοί με 230Ευρώ/Τόνο)στην ίδια τιμή του καλοκαιριού, δηλαδή 240Ευρώ/Τόνος ή 252Ευρώ η παλέτα με 70 τσουβαλάκια των 15Kg χωρίς χρέωση μεταφοράς!
Έτσι και εγώ πήγα στο Praktiker και πήρα το ίδιο, το Πράσινοτο Α2 και τιμή 232Ευρώ/Τόνος ή 244.31Ευρώ η παλέτα με 70 τσουβαλάκια των 15Kg.
Η τιμή αυτή ισχύει έως και την 31/12/2015 χωρίς χρέωση μεταφοράς και έως και 24 άτοκες δόσεις!


Η βασική διαφορά ανάμεσα στο Α1 και στο Α2 της alfawood είναι η στάχτη που αφήνει ή και η απόδοση έχει διαφορά;


Αν διαβάσεις λίγο πιο πάνω και τον fokion που το λέει ότι στη θερμική απόδοση ελάχιστη διαφορά έχουν. Εκεί που είναι η μεγάλη διαφορά είναι η στάχτη και σαν ποσότητα αλλά και ποιοτικά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148488 από georgemp2
Απαντήθηκε από georgemp2 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Δημήτρης Κατσούνης έγραψε:

georgemp2 έγραψε:

Johnpropoman έγραψε: Καλημέρα σε όλους!!! :)
Την Δευτέρα με πήραν τηλέφωνο απο την Alfa Wood και μου "έδωσαν" νέα προσφορά για το Πράσινοτο Α2 (ΟΧΙ το Μπλέπου αγόρασαν μερικοί με 230Ευρώ/Τόνο)στην ίδια τιμή του καλοκαιριού, δηλαδή 240Ευρώ/Τόνος ή 252Ευρώ η παλέτα με 70 τσουβαλάκια των 15Kg χωρίς χρέωση μεταφοράς!
Έτσι και εγώ πήγα στο Praktiker και πήρα το ίδιο, το Πράσινοτο Α2 και τιμή 232Ευρώ/Τόνος ή 244.31Ευρώ η παλέτα με 70 τσουβαλάκια των 15Kg.
Η τιμή αυτή ισχύει έως και την 31/12/2015 χωρίς χρέωση μεταφοράς και έως και 24 άτοκες δόσεις!


Η βασική διαφορά ανάμεσα στο Α1 και στο Α2 της alfawood είναι η στάχτη που αφήνει ή και η απόδοση έχει διαφορά;


Αν διαβάσεις λίγο πιο πάνω και τον fokion που το λέει ότι στη θερμική απόδοση ελάχιστη διαφορά έχουν. Εκεί που είναι η μεγάλη διαφορά είναι η στάχτη και σαν ποσότητα αλλά και ποιοτικά


κατάλαβα, για αυτό και η μικρή διαφορά στην τιμή, γνωρίζεται αν το practiker έχει διαθεσιμότητα όλοι την διάρκεια του χειμώνα ή τώρα μόνο στις αρχές;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148491 από Δημήτρης Κατσούνης
Αυτό νομίζω δεν το ξέρει ούτε το ίδιο το practiker!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148495 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Johnpropoman έγραψε: Καλημέρα σε όλους!!! :)
Την Δευτέρα με πήραν τηλέφωνο απο την Alfa Wood και μου "έδωσαν" νέα προσφορά για το Πράσινοτο Α2 (ΟΧΙ το Μπλέπου αγόρασαν μερικοί με 230Ευρώ/Τόνο)στην ίδια τιμή του καλοκαιριού, δηλαδή 240Ευρώ/Τόνος ή 252Ευρώ η παλέτα με 70 τσουβαλάκια των 15Kg χωρίς χρέωση μεταφοράς!
Έτσι και εγώ πήγα στο Praktiker και πήρα το ίδιο, το Πράσινοτο Α2 και τιμή 232Ευρώ/Τόνος ή 244.31Ευρώ η παλέτα με 70 τσουβαλάκια των 15Kg.
Η τιμή αυτή ισχύει έως και την 31/12/2015 χωρίς χρέωση μεταφοράς και έως και 24 άτοκες δόσεις!


Το περασα στις τιμές.energ.gr/postit/index.php/search/sterea-...sid=509:Alfa-Wood-A2 . Εβαλα Θεσσαλονίκη.

Αν ισχύει και σε αλλες περιοχές το λετε ή το περνάτε και μονοι σας energ.gr/postit/index.php/kataxorise/proion

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #148566 από Δημήτρης Κατσούνης
Να επαναλάβω για πολλοστή φορά ότι το καλοκαίρι (και αν δεν απατώμαι και τώρα) το πράσινο Α2 πουλιόταν (έχω αγοράσει τρεις παλέτες και ξέρω και αρκετούς που αγοράσαν) 230 ο τόνος εκεί στην αποθήκη της alfawood στη Λάρισα. Και όταν λέμε 230 εννοουμε με τον ΦΠΑ. Όμως εκεί στην αποθήκη.
Κάθε μεταφορά επιβαρύνει την τιμή. Με μεταφορική και για που. Για μέσα στη λάρισα για έξω από τη λάρισα για πελοπόννησο και για όπου αλλού, με την ανάλογη επιβάρυνση στην αρχική τιμή των 230/1000 κιλά.
Η αντίστοιχη τιμή για το Α1 250/1000 κιλά.
Αυτό του Practiker σε ότι αφορά την τιμή είναι πολύ μικρή η διαφορά/τόνο. Επίσης και για μεταφορά μέσα στη λάρισα. Όμως για παραέξω δεν νομίζω ότι θα είναι δωρεάν. Πχ να φέρει μια παλέτα στο Καρπενήσι δε νομίζω να το κάνει δωρεάν. Αν το κάνει τότε όχι απλά συμφέρει αλλά παρασυμφέρει. Επίσης και οι άτοκες 24 δόσεις είναι ίσως το καλύτερο και από την όποια τιμή στους καιρούς που ζούμε. Εγώ πρσωπικά θα πάρω τλφ αύριο και αν είναι έτσι θα πάρω 1-2 παλέτες ακόμα που (μάλλον) θα χρειαστώ για να βγει η χρονιά. Επίσης έχει ρωτηθεί το εν λόγω κατάστημα αν έχει για διάθεση και Α1 (alfawood)?
Last edit: 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Δημήτρης Κατσούνης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.499 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ