Θερμομόνωση

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8940 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

pantelis1973 έγραψε:

Asteris έγραψε: Πως θα το κάνετε, θα κατεβάσετε τον σοβά ή θα τις κολλήσετε όπως είναι?


Αστέρη, ο πεθερός λεει να χτυπήσουμε λιγο τον σοβά,να δημιουργήσουμε,μικρές εγκοπές,για να κολλήσει καλύτερα.


Προσοχή ....στην μηχανική στήριξη βασιζόμαστε, και όχι τόσο στην συγκόλληση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8941 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

mastoras έγραψε:

pantelis1973 έγραψε:

Asteris έγραψε: Πως θα το κάνετε, θα κατεβάσετε τον σοβά ή θα τις κολλήσετε όπως είναι?


Αστέρη, ο πεθερός λεει να χτυπήσουμε λιγο τον σοβά,να δημιουργήσουμε,μικρές εγκοπές,για να κολλήσει καλύτερα.


Προσοχή ....στην μηχανική στήριξη βασιζόμαστε, και όχι τόσο στην συγκόλληση.


Χωρίς βύσματα δεν γίνετε τίποτα...

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8946 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Παντελή έχεις καμιά προσφορά του Τικτα, γιατί στην ιστοσελίδα του δεν βρίσκω την "πάστα" και τα υπόλοιπα υλικά θερμοπρόσοψης.

Ρε συ τα 13ευρώ είναι πολύ τζάμπα....... :dry:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8952 από anestis
Απαντήθηκε από anestis στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Εχω μια μονοκατοικία χτισμένη πρν από 10 χρόνια. Είχε μπεί παντού 5άρι Dow, αλλά στην πράξη φαίνεται οτι σε κάποια σημεία η μόνωση αστόχησε λόγω κακής εφαρμογής με αποτέλεσμα να υπάρχουν σημεία τοίχου εσωτερικού με έντονη διαφορά θερμοκρασίας (κρύα σημεία) με αποτέλεσμα να αναπτύσεται υγρασία σε αυτά και με τον καιρό μούχλα. Την άνοιξη θα επέμβω ξανά με πλήρη κάλυψη του σπιτιού εξωτερικά, με μια εφαρμογή που είδα στην έκθεση και την κάνουν αρκετές εταιρείες. 5άρα εξηλασμένη πολυστερίνη η οποία κολάει στον τοίχο με στηρίγματα και πολυουρεθάνη, απλώνεται ένα πλαστικό δίχτυ μετά και σοβαντίζεται με ειδικό σοβά που έχει και χρώμα. Με μία εταιρεία που μίλησα μου έδωσαν κόστος υλικών 19 Ευρώ/τμ, αλλά θα κάνω έρευνα ξανά τις μέρες που θα προχωρήσω στην εφαρμογή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8954 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

mastoras έγραψε:

pantelis1973 έγραψε:

Asteris έγραψε: Πως θα το κάνετε, θα κατεβάσετε τον σοβά ή θα τις κολλήσετε όπως είναι?


Αστέρη, ο πεθερός λεει να χτυπήσουμε λιγο τον σοβά,να δημιουργήσουμε,μικρές εγκοπές,για να κολλήσει καλύτερα.


Προσοχή ....στην μηχανική στήριξη βασιζόμαστε, και όχι τόσο στην συγκόλληση.



Το σπίτι μου είναι από Ytong και δεν πολυβασίζομαι στην μηχανική στήριξη, θέλω να έχω και την καλύτερη δυνατή συγκόληση, για σιγουριά. Κάποιος μου είπε να κατεβάσω και όλον τον υπάρχων σοβά, για ακόμη καλύτερη συγκόληση και για αυτό παίρνω γνώμες, δεν μου ακούγεται καλό να ξηλώσω τα πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8955 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Ερωτηση:

Μενω σε νεοδμητη μεζονετα(5 χρονων) , της οποιας η κατασκευη μου ειναι αγνωστη. Πως μπορω να αξιολογισω τα επιπεδα της μονωσης της?

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.202 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ