Θερμομόνωση

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9284 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

Τάκης έγραψε: Τι γίνεται εδώ; Το σάιτ μεταβλήθηκε σε βήμα πλασιέ που διαφημίζουν (γερμανικές) εταιρείες; Είναι δυνατόν να διαβάζουμε για το "απόλυτο σύστημα και όλα τα άλλα κλπ"; Αν παίρνετε ποσοστά καλά κάνετε αλλά βάλτε επιγραφή "ξένη δημοσίευση" για να μην παραπλανούνται οι χρήστες. Δεν υπάρχει συντονιστής εδώ;


Έχετε κάτι ανάλογο να προτείνετε κύριε ?

Ναι γερμανικό προϊόν, και οι πρέσες που κάνουμε παραγγελία, Κινέζικες είναι.....και λοιπόν ?

Και η Ελλάδα βγάζει καυστήρες και σόμπες, αλλά εσείς Κύριε Ιταλικό προϊόν αγοράσατε. :evil:

Τα έχω δουλέψει αυτά τα προϊόντα, με τα χεράκια μου, και εφόσον κρίθηκαν αποτελεσματικά μπορώ να σας τα προτείνω.

Ακου πλασιέ :lol: :lol:
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9289 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

mastoras έγραψε:
....
Και η Ελλάδα βγάζει καυστήρες και σόμπες, αλλά εσείς Κύριε Ιταλικό προϊόν αγοράσατε. :evil:

Τα έχω δουλέψει αυτά τα προϊόντα, με τα χεράκια μου, και εφόσον κρίθηκαν αποτελεσματικά μπορώ να σας τα προτείνω.

Ακου πλασιέ :lol: :lol:


Δεν είσαι πλασιέ και βγήκες στο forum με διαφημιστικά φυλλάδια της εταιρείας; Κια με τη φράση "Το απόλυτο σύστημα θερμοπρόσοψης.......όλα τα άλλα απλά υπάρχουν."; Βρε άντε παίξε παραπέρα... Έχουμε γεμίσει λαμόγια...

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9293 από anestis
Απαντήθηκε από anestis στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

Τάκης έγραψε:

mastoras έγραψε:
....
Και η Ελλάδα βγάζει καυστήρες και σόμπες, αλλά εσείς Κύριε Ιταλικό προϊόν αγοράσατε. :evil:

Τα έχω δουλέψει αυτά τα προϊόντα, με τα χεράκια μου, και εφόσον κρίθηκαν αποτελεσματικά μπορώ να σας τα προτείνω.

Ακου πλασιέ :lol: :lol:


Δεν είσαι πλασιέ και βγήκες στο forum με διαφημιστικά φυλλάδια της εταιρείας; Κια με τη φράση "Το απόλυτο σύστημα θερμοπρόσοψης.......όλα τα άλλα απλά υπάρχουν."; Βρε άντε παίξε παραπέρα... Έχουμε γεμίσει λαμόγια...

Το να μιλήσει ένα μέλος για ένα υλικό (όπως έχει γίνει πάρα πολλές φορές εδώ μέσα) ενώ ταυτόχρονα λέει οτι το έχει δοκιμάσει, δεν θεωρείται διαφήμιση. Είναι όμως σαφέστατα στην κρίση σας να αποδεχτείτε ή όχι αυτό που λέει το μέλος. Αν κάποιος μπορεί να αντικρούσει με επιχειρήματα την αποτελεσματικότητα του υλικού, εδώ υπάρχει το βήμα για να το κάνει. Βέβαια σε κάθε περίπτωση η συντονιστική ομάδα θα ήθελε να αποφεύγονται οι χαρακτηρισμοί.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mastoras

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9306 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Οκ ας τελειώσει εδώ το θέμα της κόντρας κύριοι έχετε γίνει κουραστικοί. Το θέμα είναι η θερμομόνωση και όχι ποιος κατά την γνώμη του είναι καλύτερος μάστορας.
Συνεχίζω λοιπόν.
Υπάρχουν ελληνικές εταιρίες παραγωγής δομικών υλικών αρίστης ποιότητας οι οποίες δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα αυτές των Γερμανικών - Ιταλικών κλπ. Μπορεί σε άλλους τομείς παραγωγής να είμαστε αιώνες πίσω όμως στον κατασκευαστικό τομέα είμαστε ανταγωνιστικοί και σε ποιότητα άλλα και σε τιμή. Υπάρχουν δεκάδες εταιρίες στην Δόμηση όποιος έχει αντίρρηση εδώ ας την εκφράσει με στοιχεία και αριθμούς και όχι απλά πετώντας μια κουβέντα η οποία προκύπτει απλά απο προσωπική εμπειρία. Το καλό είναι μετρήσιμο. Μετριέται σε κόστος, μετριέται με συντελεστές θερμοδιαπερατότητας, στεγανότητας και δεκάδες άλλους δείκτες. Όποιος έχει τεκμηριωμένη απάντηση πρίν βγάλει κάτι άλλο άχρηστο ας την παραθέσει.
Ο κόσμος που διαβάζει εδώ θέλει να ακούσει μια άποψη σωστή και τεκμηριωμένη και κυρίως κοστολογημένη. Και εγώ όταν έκανα έρευνα αγοράς άκουσα για δεκάδες συστήματα. Δεν επιλέγεις πάντα με κριτήριο μόνο την ποιότητα, ούτε και με κριτήριο την τιμή μόνο. Τις περισσότερες φορές το κριτήριο είναι το γινόμενο των παραπάνω και λέγετε τιμή προς απόδοση. Αν κάνω λάθος να πέσει η θερμομόνωση μου να με πλακώσει :) :) .

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9310 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

kakos έγραψε: Οκ ας τελειώσει εδώ το θέμα της κόντρας κύριοι έχετε γίνει κουραστικοί. Το θέμα είναι η θερμομόνωση και όχι ποιος κατά την γνώμη του είναι καλύτερος μάστορας.
Συνεχίζω λοιπόν.
Υπάρχουν ελληνικές εταιρίες παραγωγής δομικών υλικών αρίστης ποιότητας οι οποίες δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα αυτές των Γερμανικών - Ιταλικών κλπ. Μπορεί σε άλλους τομείς παραγωγής να είμαστε αιώνες πίσω όμως στον κατασκευαστικό τομέα είμαστε ανταγωνιστικοί και σε ποιότητα άλλα και σε τιμή. Υπάρχουν δεκάδες εταιρίες στην Δόμηση όποιος έχει αντίρρηση εδώ ας την εκφράσει με στοιχεία και αριθμούς και όχι απλά πετώντας μια κουβέντα η οποία προκύπτει απλά απο προσωπική εμπειρία. Το καλό είναι μετρήσιμο. Μετριέται σε κόστος, μετριέται με συντελεστές θερμοδιαπερατότητας, στεγανότητας και δεκάδες άλλους δείκτες. Όποιος έχει τεκμηριωμένη απάντηση πρίν βγάλει κάτι άλλο άχρηστο ας την παραθέσει.
Ο κόσμος που διαβάζει εδώ θέλει να ακούσει μια άποψη σωστή και τεκμηριωμένη και κυρίως κοστολογημένη. Και εγώ όταν έκανα έρευνα αγοράς άκουσα για δεκάδες συστήματα. Δεν επιλέγεις πάντα με κριτήριο μόνο την ποιότητα, ούτε και με κριτήριο την τιμή μόνο. Τις περισσότερες φορές το κριτήριο είναι το γινόμενο των παραπάνω και λέγετε τιμή προς απόδοση. Αν κάνω λάθος να πέσει η θερμομόνωση μου να με πλακώσει :) :) .


Μαζί σου... και αν κάποιος είναι επαγγελματίας, ας κάνει μιά προσφορά.. όπως έχει ζητηθεί από την λογική του site... κι ας αφήσει το κόσμο ν αποφασίσει.. ας βάλει και πρακτικά δεδομένα για τη ποιότητα της προσφοράς...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #9312 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Το καλό είναι μετρήσιμο. Μετριέται σε κόστος, μετριέται με συντελεστές θερμοδιαπερατότητας, στεγανότητας και δεκάδες άλλους δείκτες.

Τις περισσότερες φορές το κριτήριο είναι το γινόμενο των παραπάνω και λέγετε τιμή προς απόδοση.

Καλημέρα.

Όλα αυτά και ακόμα περισσότερα τα ζητάτε από έναν οικοδόμο που βγάζει το ψωμί του στην σκαλωσιά με το πηλοφόρι και το μυστρί ? :dry:

Έτσι αγαπητέ κακέ μου κάνατε εσείς την θερμοπρόσοψη σας ? Αναλύσατε δεκάδες δείκτες, συγκρίνατε συντελεστές, πήρατε και τις ανάλογες πιστοποιήσεις, βεβαιωθήκατε ότι έχει έγκριση τύπου CE ο master που προσλάβατε να σας κάνει την δουλειά ?

Για συμμαζευτείτε λίγο κύριοι σας παρακαλώ. :angry:
Οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν έχετε πιάσει κατσαβίδι ποτέ στην ζωή σας, και εάν "σας διαβάσει" κανείς θα νομίσει ότι έχει να κάνει με μηχανοσυνθέτες στον τομέα της έρευνας και εξέλιξης των του πειραματος του CERN

Ο καλός ΠΛΑΣΙΕ :silly:
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.164 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ