Θερμομόνωση

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #38172 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Δημητρη να σου κανω εγω μια αλλη ερωτηση ? Στα κουφωματα αλουμινιου με διπλο τζαμι θερμογεφυρες και δε συμμαζευεται στο σπιτι εχω και ρολα . Απο κει εσωτερικα και εξωτερικα απο το πανω πρεβαζι η πως λεγεται του παραθυρου εχω απωλεια . Ο μηχανολογος μου πε για φελιζολ και μετα σοβατισμα εξωτερικο.Εχεις καμια ιδεα ??

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #38178 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
συγγνωμη αλλα δεν καταλαβαινω ... πως εννοεις οτι εχεις απωλειες πχ μονο απ το περβαζι και οχι απο τον τοιχο... εκτοις κι αν ενοοεις απο τον μηχανισμο του ρολλου που μπαινει αερας


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #38182 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

Asteris έγραψε: Μόλις γύρισα από Leroy, έχουνε τον Fibran Β-040 των 5 εκατοστών πάχους, στα 2.65€ το τετραγωνικό. Για σοφίτες/πατάρια όπου δεν θα περπατάς πάνω του, είναι μιά χαρά, παραγγέλνω από βδομάδα 5-6 δέματα να κάνω την δεύτερη στρώση που έλεγα.


Aστέρη αυτό ειναι;
www.fibran.gr/files4users/files/document...O/B-040%20geo_gr.pdf

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #38183 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Ακριβως αυτο εννοω ... απο το μηχανισμο του ρολου . Εξωτερικα αυτο βρισκεται στο πανω μερος του τοιχου που σχηματιζει το παραθυρο . Ο μηχανικος μου πε για θερμοπροσοψη εξωτερικα με λεπτο φελιζολ και μετά σοβάτισμα . Δηλαδη για να σου δώσω να καταλάβεις



Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #38187 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
οτι κανεις καλο ειναι αν και δεν νομιζω ουτε σοβαρο προβλημα να εχεις ουτε πολλα θα κανεις,,,παντως οχι απλο φελιζολ αν και.... θα "χαλασεις " την προσοψη ...κι επειδη δεν μπορω να διακρινω το ρολλο αν ειναι εξωτερικο απο κει μπαινει αερας οποτε μια μικρη βοηθεια θα ηταν μονωση εσωτερικα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #38192 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

dimlyk έγραψε: οτι κανεις καλο ειναι αν και δεν νομιζω ουτε σοβαρο προβλημα να εχεις ουτε πολλα θα κανεις,,,παντως οχι απλο φελιζολ αν και.... θα "χαλασεις " την προσοψη ...κι επειδη δεν μπορω να διακρινω το ρολλο αν ειναι εξωτερικο απο κει μπαινει αερας οποτε μια μικρη βοηθεια θα ηταν μονωση εσωτερικα


Δεν ειναι μεγάλο το πρόβλημα αλλα τα κουφώματα ειναι πολύ καλα για να χω απο κει απώλειες .Μόνωση εσωτερικά ε ? Μ αρέσει ακούγεται πιο εύκολο ... Για πες παρακατω !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.228 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ